Jakie są mocne strony projektowania 3D?

Projektowanie 3D daje wręcz nieograniczone możliwości. To szansa nie tylko dla firm zajmujących się innowacjami technologicznymi, ale również duży postęp jeśli chodzi o medycynę.
Projektowanie obecnie może być stosowane przez amatorów. Szczególnie osoby, które samodzielnie składają na przykład modele samolotów ucieszą się z możliwości drukowania potrzebnych części w domu.

Więcej o projektowaniu 3D

Obecnie projektowanie 3D dostępne dla amatorów mogą być wykonane jedynie ze sztucznych materiałów. Drukowanie z metalu jet dostępne jedynie dla firm i nie jest jeszcze zbyt doskonałe.
Drukarki 3d można zamówić przez internet, jednak najtańsze modele wymagają kalibrowania i dopasowania części według potrzeb. Jeśli nie lubimy majsterkować, warto poprosić o pomoc specjalistę.

Czy technologia zyskuje na popularności?

Drukowanie różnych części do modeli samolotów czy też przeróżnych produktów i elementów w technologii 3D staje się co raz bardziej popularne na całym świecie w tym i w naszym kraju. Metoda ta jest bowiem nie tylko bardzo wydajna, ale i atrakcyjna pod wieloma względami. Drukowanie 3D to rozwiązanie skuteczne, szybkie i proste i co ważne praktycznie każdy może skorzystać z takiej opcji nawet we własnym domu.