Jakie problemy może powodować z noszenie okularów?

Wiele osób, pomimo że nosi okulary na co dzień, to i tak odczuwa wiele problemów z nimi związanych. Okulary mogą okazać się zwłaszcza problematyczne wtedy, gdy mamy bardzo wrażliwą skórę (np. mamy atopowe zapalenie skóry), a pracujemy i zakładamy słuchawki nauszne. Nie każdy jest w stanie przyzwyczaić do tego, że słuchawki przyciskają mu oprawki do skóry, przez co może to bardzo kogoś rozpraszać. Poza tym mając wrażliwa skórę, oprawki przylegające do skóry mogą powodować się jej łuszczenie. Niestety nie można często pracować bez okularów, więc ich ściągnięcie nie jest opcją. Dlatego, jeśli nosimy okulary, to warto się zastanowić, czy soczewki kontaktowe nie są dla nas dobrym rozwiązaniem. Nie tylko będziemy mogli bez problemu nosić słuchawki bez żadnego dyskomfortu, ale także wiele osób ceni sobie brak noszenia okularów. Problemem, jaki generują okulary, jest to, że możemy je łatwo zgubić albo zepsuć. W wypadku soczewek jest na to dużo mniejsza szansa. Poza tym, gdy już nasze oczy się przyzwyczaja, to nie będziemy nawet zwracali uwagi na to, że mamy soczewki na oczach, co jest bardzo komfortowe zwłaszcza dla pracowników biurowych.

Kto powinien nosić soczewki kontaktowe?

W wypadku, gdy nasza praca wiąże się z różnego rodzaju wysiłkiem, warto, jest rozważyć noszenie soczewek. Nawet praca przy maszynach może powodować, że noszenie okularów będzie bardzo niepraktyczne, ponieważ będziemy mogli łatwo je zgubić. Jednak poza pracą noszenie okularów także może okazać się niekomfortowe. Jeśli uprawiamy jakiekolwiek spory, to okulary nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ soczewki nie zlecą nam z nosa, a poza tym, gdy się do nich przyczepimy, to nawet nie będziemy zauważać, że je nosimy.

Jakiego rodzaju soczewki kontaktowe wybrać?

Jeśli nie lubimy, gdy mamy coś blisko oka, to warto spróbować soczewki hydrożelowe, które są bardzo delikatne i wiele osób właśnie poleca je z tego względu. Soczewki tego typu są złożone w sporej części z wody. Możemy także kupić soczewki kontaktowe silikonowo-hydrożelowe, które są lepsze tym o poprzednich, że przepuszczają do oczu więcej tlenu. Jednak te, które wybierzemy, zależy tylko i wyłącznie od naszych preferencji.