Rasy psów

evalangrova / Pixabay

Czy istnieje coś takiego jak najpopularniejsze rasy psów? Wyznacznikiem byłyby tutaj rasy najczęściej kupowane czy może raczej swoista moda na dane rasy. Chyba można powiedzieć, że tak. Prym wśród piesków hodowanych w domu wiedzie rasa yorkshire. Są to psy małe, zabawne, kochane, traktowane trochę jak maskotki. Inne rasy psów, równie popularne to amstaffy i golden retrivery. Za to coraz rzadziej widuje się spaniele i jamniki niegdyś tak popularne. Jeśli chodzi o rasy psów, które pilnować mają domów i obejść to najczęściej widuje się oczywiście owczarki niemieckie, czasem bernardyny. Oczywiście nadal często spotyka się kundelki.

Czym zatem kierują się ludzie przy wyborze rasy psów? Pytanie powinno brzmieć: czym powinni się kierować? Wiadomo bowiem, że mieszkając w kawalerce i kierując się sercem i chcąc sprawić sobie bernardyna trzeba będzie raczej pomyśleć o warunkach. W tak małym mieszkaniu ten pies umęczyłby się. Trzeba się zatem kierować nie tylko własnymi marzeniami, ale i przede wszystkim tym, czy dana rasa będzie miała odpowiednie warunki bytowe.

1 Komentarz

  1. Witam.
    Mamy w domu buldoga francuskiego po operacji (tydz. temu) wypadnietego dysku l5/l6. Piesek ma sparalizowane tyle łapki i czekamy jeszcze 1-2 tyg. czy wroci czucie w łapkach. Lekar nam powiedzial, ze po 2-3 tyg. po operacji powinny pojawic sie pierwsze odruchy. W zwiazku z tym mam pytanie czy powinnismy juz w jakis sposob rehabilitowac naszego pupila? Miesnie obecnie nie pracuja wiec zapewne dochodzi do ich zaniku.
    Z gory dziekuje za odpowiedz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*